آشنایی با طراح
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ویژگیهای یک طراح خوب

ویژگی های یک طراحی داخلی خوب از نگاه کتاب اصول طراحی داخلی:  طراحان افرادی خلاقند! البته سازمان یافته بودن و درنظر گرفتن تئوری ها درطراحی همیشه به طور طبیعی به ایجاد خلاقیت نمی انجامد . با این وجود دانستن قوانین آکادمیک ویژگی است که همه طراحان باید آن را خوب بدانند ، به عنوان مثال فرق بسیاری است میان تجارت طراحی و طراحی. سازمان یافته بودن احتمالاً مهمترین واقعیت رفتار حرفه ایست ، با وجودیکه تنها این نیست ..

طراحی داخلی چیست؟

خلاق بودن قسمتی از وجود انسان است و یکی از صفاتی است که ما را از گونه های حیوانی متمایز می سازد  و برای هزاران سال به آن پرداخته ایم  . حتی زمانیکه نیاز اولیه ما فراهم کردن غذا و پناه بود ، میل به تغییر محل اولیه زندگیمان داشتیم و اثراتی از خود در آنها بجای گذاشتیم.

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».

با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌مان فکر می‌كنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

طراح داخلی کیست؟

طراح داخلی بودن شما را در موقعیتی ممتاز قرار می دهد . شما مورد اطمینان مشتری هستید و در مورد سفارشات با مشتری های خصوصی، باید ارتباط صمیمی و نزدیک با خانه های آنها و روش زندگی آنها داشته باشید. شما برای ایجاد فضاهایی که هر روز قسمتی از زندگی آنهاست آزادی دارید.همچنین می توانید راه حل های اساسی طراحی برای ازبین بردن اتفاقات منفی قبل را پیشنهاد بدهید.

اگر دوست دارید در این عرصه فعالیت کنید باید بدانید که، طراحی داخلی قوانینی دارد که پیروی از آن‌ها برای هر طراح و دکوراتور داخلی الزامی است:

۱.    استفاده از فضا: وقتی به مکان‌ها فکر می‌کنید سعی کنید قابلیت‌ استفاده از آن‌ها را افزایش دهید. این وظیفه شماست که ارزش یک مکان را گسترش دهید و هر چه این کار را بهتر و بیش‌تر انجام دهید طراح داخلی موفق‌تری خواهید بود. البته این کار به خود مکانی که آن را طراحی می‌کنید نیز بستگی دارد.

۲.      خلاقیت: خلاقیت از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند. شما طراحی خود را بر اساس فضا انجام می‌دهید. طراح بودن فقط به معنی داشتن چند ایده مشخص نیست. شما باید خلاق باشید.

۳.    به روز بودن: همیشه سعی کنید به‌ روز باشید. ایده‌های مختلف را بر اساس نیازهایتان دائما مورد مطالعه قرار دهید تا در آگاهی از آخرین گرایش‌ها و ایده‌ها به شما کمک کند.

۴.    از مرزها و محدودیت‌ها گذر کنید: همیشه نوآور و پیشرو باشید. این کار شما را تبدیل به یک طراح موفق می‌کند..

5.     تمرکز: همیشه بر روی کار خود تمرکز کنید. زیباشدن یک خانه کاملا به شما بستگی دارد پس این وظیفه شما است تا کارتان را به درستی انجام دهید.

۶.    ذهن باز: سعی کنید ذهن بازی داشته باشید. پذیرای ایده‌های جدید باشید و فقط بر اساس چارچوب‌های فکری خود کار نکنید.

۷.   رضایت از خود: در طول کار به رضایت شخصی خود نیز توجه کنید. اگر از کار خود لذت نبرید نتیجه آن احتمالا ضعیف و بیهوده خواهد بود.

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن شیراز دکور مراجعه کنید. در آنجا می توانید نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در  شیراز دکور بیابید.

بازدید 13204 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 20:13
محتوای بیشتر در این بخش: روند طراحی »

ارسال نظر