بلاگ
مهندس مرادی

مهندس مرادی

در دکوراسیون و معماری، رنگ هایی وجود دارند که همین خانم های رنگ شناس و خبره هم ممکن است از وجود آنها بی اطلاع باشند. رنگ هایی که با یک واژه مشخص نمی توان آنها را تعریف کرد و حتما باید توضیح دهیم که چگونه و با چه رنگ هایی ساخته می شوند، تا بدانید چه رنگی هستند.

با توجه به این نکته که هر رول کاغذ دیواری عرض و طول خاصی دارد، بهتر این است که قبل از محاسبه کاغذ دیواری اندازه های هر رول کاغذ دیواری را با توجه به مشخصات پشت کاغذ مورد بررسی قرار گیرد..

کاغذ ورقه نازک همواری است که معمولا از الیاف گیاهی ساخته می شود ولی آن را از مواد لیفی دیگر هم می سازند و به طور عمده برای نوشتن و چاپ کردن به کار می رود. ولی موارد استعمال متعدد دیگری نیز دارد. کلمه کاغذ ظاهرا از زبان سانسکریت وارد زبان فارسی شده است. لفظ اروپایی برای کاغذ از کلمه پاپیروس یونانی گرفته شده است و ضمنا قرطاس مصری را از آن می ساختند.کلمه قرطاس که امروزه به معنی کاغذ به کار می رود خود ماخوذ از کلمه یونانی خارتس به معنی چیزی که بر آن می نویسند می باشد. معادل کاغذ در عربی ورقه و صحیفه است..

شرکت نیمن آلمان با ۱۷۵ سال سابقه در زمینه تولید مصنوعات چوبی در حال حاظر یکی از با کیفیت ترین تولید کنندگان ورق های ام دی اف در بین کشورهای تولید کننده این ورق ها می باشد. ورق های ام دی اف نیمن آلمان با قابلیت پلی گلس از یک لایه هفتادو پنج میکرونی از پلی استر که بر روی ورق های ام دی اف ملامینه خود پرس کرده است که باعث شده از طول عمر بالایی برخوردار شود و همچنین قابلیت ضدخش داشته باشد..

شرکت کلیاف ایتالیا در حال حاظر یکی از با کیفیت ترین و معروفترین تولید کنندگان ورق های ام دی اف در بین کشورهای تولید کننده این ورق ها می باشد. ورق های ام دی اف کلیاف ایتالیا دو رو هستند بدین معنی که بر خلاف ام دی اف های ایرانی و ترک هر دو طرف پشت و روی ام دی اف به صورت رنگی می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد ام دی اف های این شرکت نمونه طرح هایی است که همانند چوب های برش خورده می باشد و حس گرما و آرامش را به انسان منتقل می کند..

ایگر اتریش با شعارهای پویایی، وفاداری، مسئولیت و اعتماد توانسته یکی از بهترین و با کیفیت ترین برندهای ام دی اف را از آن خود نماید. از خصوصیات اصلی ام دی اف های تولیدی ایگر می توان به ضد خش، ضد باکتری و ضد اثر انگشت بودن آن ها اشاره نمود. همچنین زیبایی و تنوع رنگ های آن هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. ام دی اف ایگر اتریش در دو مدل براق و مات عرضه شده است که می توان با ترکیب آن ها به یک هارمونی زیبا و رویایی دست یافت. لازم به ذکر است که ام دی اف های ایگر اتریش مات به صورت دو رو می باشند و در درب ها یا نماهای دو طرفه به یک شکل و طرح می باشند و در نوع براق آن نیز در طرفه اصلی براق و در طرف داخل یا پشت کار به صورت مات می باشد..

3D modeling

نقشه برداری از محیط

بعد از بستن قرارداد طراحی و هماهنگی با کارفرما ، نقشه برداری (برداشت) از واحد مورد نظر توسط کارشناسان بخش طراحی انجام می شود . این مرحله مهمترین مرحله از زمان شروع تا مرحله تحویل کار تلقی می شود . در این مرحله کلیه مکان های مهم مانند زاویه تابش نور ، تاسیسات ، انشعابات برق و ایرادات موجود در محیط و ........  مد نظر طراح قرار می گیرد ..

بعد از مرحله برداشت در جلسه مشاوره ، طراحان با سلایق مشتری آشنا شده و آنها را با استعداد و خلاقیت خود به طرح های نهایی و قابل اجرا تبدیل میکنند .

 

RavandTarahi1

طراحی سه بعدی

پس از تائید طرح توسط مسئول بخش طراحی ، کارشناسان بخش طراحی با تماس تلفنی آماده شدن طرح را به کارفرما خبر می دهند .

در این مرحله چندین طرح از فضای مورد نظر تهیه و قابل روئت می باشد که کارفرما نسبت به آنها اظهار نظر میفرماید.

در صورت نیاز به تغییرات مجدد در طراحی ، تغییرات در اسرع وقت انجام و به مرحله نهایی جهت اجرا تبدیل می شود .

 گروه شیراز دکور مفتخر است که پس از گذشت سالها تجربه در زمینه ی طراحی و اجرا ، توانسته در زمره ی توانمندترین گروه های فعال در این عرصه باشد. این گروه دارای حداقل سه تیم در هرزمینه ی مربوط به فاز صفر تا فاز سوم بوده و هدف خود را رسیدن به درجه ی اعلای کیفیت در طراحی و اجرا و در نهایت رضایت کامل کارفرمایان قرار داده است.

ویژگیهای یک طراح خوب

ویژگی های یک طراحی داخلی خوب از نگاه کتاب اصول طراحی داخلی:  طراحان افرادی خلاقند! البته سازمان یافته بودن و درنظر گرفتن تئوری ها درطراحی همیشه به طور طبیعی به ایجاد خلاقیت نمی انجامد . با این وجود دانستن قوانین آکادمیک ویژگی است که همه طراحان باید آن را خوب بدانند ، به عنوان مثال فرق بسیاری است میان تجارت طراحی و طراحی. سازمان یافته بودن احتمالاً مهمترین واقعیت رفتار حرفه ایست ، با وجودیکه تنها این نیست ..

طراحی داخلی چیست؟

خلاق بودن قسمتی از وجود انسان است و یکی از صفاتی است که ما را از گونه های حیوانی متمایز می سازد  و برای هزاران سال به آن پرداخته ایم  . حتی زمانیکه نیاز اولیه ما فراهم کردن غذا و پناه بود ، میل به تغییر محل اولیه زندگیمان داشتیم و اثراتی از خود در آنها بجای گذاشتیم.

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».

با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌مان فکر می‌كنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

طراح داخلی کیست؟

طراح داخلی بودن شما را در موقعیتی ممتاز قرار می دهد . شما مورد اطمینان مشتری هستید و در مورد سفارشات با مشتری های خصوصی، باید ارتباط صمیمی و نزدیک با خانه های آنها و روش زندگی آنها داشته باشید. شما برای ایجاد فضاهایی که هر روز قسمتی از زندگی آنهاست آزادی دارید.همچنین می توانید راه حل های اساسی طراحی برای ازبین بردن اتفاقات منفی قبل را پیشنهاد بدهید.

اگر دوست دارید در این عرصه فعالیت کنید باید بدانید که، طراحی داخلی قوانینی دارد که پیروی از آن‌ها برای هر طراح و دکوراتور داخلی الزامی است:

۱.    استفاده از فضا: وقتی به مکان‌ها فکر می‌کنید سعی کنید قابلیت‌ استفاده از آن‌ها را افزایش دهید. این وظیفه شماست که ارزش یک مکان را گسترش دهید و هر چه این کار را بهتر و بیش‌تر انجام دهید طراح داخلی موفق‌تری خواهید بود. البته این کار به خود مکانی که آن را طراحی می‌کنید نیز بستگی دارد.

۲.      خلاقیت: خلاقیت از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند. شما طراحی خود را بر اساس فضا انجام می‌دهید. طراح بودن فقط به معنی داشتن چند ایده مشخص نیست. شما باید خلاق باشید.

۳.    به روز بودن: همیشه سعی کنید به‌ روز باشید. ایده‌های مختلف را بر اساس نیازهایتان دائما مورد مطالعه قرار دهید تا در آگاهی از آخرین گرایش‌ها و ایده‌ها به شما کمک کند.

۴.    از مرزها و محدودیت‌ها گذر کنید: همیشه نوآور و پیشرو باشید. این کار شما را تبدیل به یک طراح موفق می‌کند..

5.     تمرکز: همیشه بر روی کار خود تمرکز کنید. زیباشدن یک خانه کاملا به شما بستگی دارد پس این وظیفه شما است تا کارتان را به درستی انجام دهید.

۶.    ذهن باز: سعی کنید ذهن بازی داشته باشید. پذیرای ایده‌های جدید باشید و فقط بر اساس چارچوب‌های فکری خود کار نکنید.

۷.   رضایت از خود: در طول کار به رضایت شخصی خود نیز توجه کنید. اگر از کار خود لذت نبرید نتیجه آن احتمالا ضعیف و بیهوده خواهد بود.

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن شیراز دکور مراجعه کنید. در آنجا می توانید نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در  شیراز دکور بیابید.

از آنجاکه بر خورداری از بصیرت و آگاهی برتر و وافر از نوع کسب و کاری که در پیش رو داریم از مهمترین عوامل پیشرفت و از فرآیند اجتماعی و مدیریتی به منظور برآوردن نیاز های خود و خواسته های مشتریان بوده که این مهم باعث پیشرفت و توسعه آنان در بـازار هدف و در نهایت منجر به برتـری ارزش مـزیت نسبت به رقبا و نیز بـر کـار آفرینی و ایستایـی و تـدوام واحـد های صنفی کمک شایانی می نماید ، لازم است که مدیران واحـدها ی صنفی از طــرق مختلف اقدام بایسته نسبت به ارتقای سطح آگـاهی کسب وکـار و پیشه خـود نمایند تا احـقاق اهداف گردد. بدین منظور گروه شیراز دکور بعنوان بخش کوچکی در حیطه کابینت سازان بر خود لازم دانسته تا در راستای تحقق این هدف والا و اطلاع رسانی  هرچند مختصر اقدام نماید .

1 -  تنظیم مفاد قرارداد طبق نمونه پیوستی از جانب کلیه واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه الزامی میباشد..
۲ - طریقه محاسبه کابینت آشپزخانه متر طول میباشد و قیمت کابینت زمینی ۶۰% و دیواری به ارتفاع استاندارد ۴۰% از کل بهاء محاسبه میگردد .

2.1 ارتفاع دیواری 70 سانتی متر 40 درصد قیمت

2.2 ارتفاع دیواری 80سانتی متر 50 درصد قیمت

2.13 ارتفاع دیواری 90 سانتی متر 60 درصد قیمت

calculate cabinet


۳ - به کل مبلغ فاکتور ۱۰ درصد بابت حمل و نصب کابینت در داخل محدوده شهر شیراز اضافه و در بیرون از محدوده کرایه حمل به عهده خریدارمی باشد و جهت نصب و ایاب ذهاب 20 درصد اضافه می گردد .
۴ - زیر ظرف شوئی و آبچکان کابینت در صورت استفاده از ورق PVC بدنه مابالتفاوت ۳۰% یک متر کابینت دریافت میگردد.
۵ - فضای اشغال ماشین ظرفشوئی ، لباسشوئی ، یخچال فریزر و هر گونه لوازماتی که بجای کابینت در آشپزخانه جاسازی شود به متراژ کابینت محاسبه نمی شود و در صورت نصب صفحه کابینت و دیواره ماشین لباسشوئی و یخچال تنها محاسبه آن ضروری میباشد.
۶ - کانتر (اپن) با نمای درب و یک صفحه دو لب گرد 1.5 برابر قیمت زمینی به متراژ طول و کانتر با نمای درب و دو صفحه لب گرد پله دار به قیمت یک متر کامل زمینی و دیواری قیمت گذاری می گردد و کابینت اپن بنام جزیره از عمق ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر دو الی سه برابر قیمت زمینی محاسبه می گردد. در برخی مواقع قیمت اپن بصورت توافقی قرارداد می شود .
۷ - ویترین با نما بغل شیشه خور با ارتفاع ۹۰ سانتیمتر به میزان 1.5 برابر متراژ طول دیواری محاسبه می شود و ویترین بلند متراژ ۹۰ سانتیمتر با نمای بغل شیشه خور ۲ برابر متراژ طول دیواری محاسبه میگردد.
۸ - کمد بلند و جای ماکرو و فر ۳ برابر قیمت زمینی محاسبه میگردد.
۹ - بهای اجناس جانبی از قبیل هود - سینک – پشتی – گاز توکار- شیشه ویترین و دستگیره های خارجی و درب نماها و صفحه روی ماشین و کلیه سبدهای داخل کابینت و یراق آلات فانتزی و لولای آرام بند و غیره بطور جداگانه محاسبه و به مبلغ فاکتور اضافه میگردد.
۱۰ - در صورت خرید لوازم جانبی توسط سفارش دهنده ، اجرت نصب آنها جداگانه محاسبه می شود .
۱۱ - کابینت های دیواری و زمینی که از عمق استاندارد آن خارج شود تفاوت عمق محاسبه می گردد ، بعنوان مثال هر ۱۰ سانتی متر عمق زیاد برابر ۱۰ سانتی متر به طول زمینی و یا دیواری اضافه می گردد.در برخی موارد می شود جهت راحتی کار در ضرایب محاسبه تبدیل نمود .
۱۲ - کابینت های فلزی و چوبی با بدنه زمینی ۵۵ سانتی متر و عمق استاندارد و صفحه ۶۰ سانتی متر و کابینت دیواری با درب ۳۰ سانتی متر می باشد و چنانچه عمق کابینت بنا به در خواست مشتری کمتر ساخته و نصب گردد محاسبه آن طبق کابینت استاندارد صورت می گیرد.
۱۳ - کابینت بالای هود به هر ارتفاع طبق متراژ دیواری محاسبه می شود .
۱۴ - کابینت هود طرح شومینه چنانچه پشت و پهلو ، سقف و تاج داشته باشد طبق متراژ دیواری محاسبه می شود.
۱۵ - صفحه های کابینت ۳۲ میلی متر از نوع ام دی اف لبه دار استاندارد می باشد و صفحه های جلو نوار اطویی P V C دوبل یا دور دوبل یا لترون استاندارد نبوده و فاقد ارزش می باشد.
۱۶ - شیشه های ویترین ها از نوع ساده می باشد و اگر سند پلاس و رفلکس و آینه باشد تفاوت آن به فاکتور اضافه می شود .
۱۷ - جکهای معمولی و فانتزی به فاکتور اضافه میشود .
۱۸ - چنانچه مشتری قبل از ساخت به هر عللی منصرف شد هزینه رفت وآمد و نقشه و طراحی گرفته میشود ( هزینه ایاب و ذهاب و طراحی سه بعدی مبلغ 1.500.000 ریال ) و اگر کابینتها ساخته شده بود با تعیین کارشناسی خسارت آن محاسبه و گرفته میشود .
۱۹ - ساخت و نصب شلف ها یا قید های تاج دار بین کابینت از متراژ کسر و قیمت آن به فاکتور اضافه شود.
۲۰ - درب های آکاردئونی یا سوپری جداگانه محاسبه و درب نمای آن کم می شود.
۲۱ - هزینه حمل کابینت به طبقات ساختمان به عهده خریدار می باشد.

Question

سوالات متداول

quesیک متر کابینت به چه معناست و از لحاظ قیمت چگونه است ؟

به مجموع یک متر کابینت زمینی به عمق استاندارد بعلاوه یک متر کابینت دیواری به عمق استاندارد یک متر کابینت گفته میشود.از لحاظ قیمت ۶۰ درصد قیمت کابینت را کابینت زمینی و ۴۰ درصد را کابینت دیواری تشکیل میدهد.

quesابعاد استاندارد یک متر کابینت چیست؟

کابینت زمینی : عمق ۵۵ و ارتفاع ۹۰ سانتی متر تمام شده با صفحه 3 سانتی متر - کابینت دیواری : عمق ۳۰ و ارتفاع ۷۰

مواردی که شامل هزینه اضافی می‌گردد کدام است؟

 • در صورتیکه ابعاد کابینت درخواستی بزرگتر از ابعاد استاندارد باشد
 •  جک فانتزی برای درب ها
 • تفاوت قیمت دستگیره خریداری شده
 • رویه استارون یا کوارتز
 • نصب اکسسوری های فانتزی

quesقیمت کابینت با ابعاد بزرگتر از حالت استاندارد چگونه محاسبه میشود؟

از ضرایب موجود در جدول اتحادیه و عرف بازار استفاده می گردد..

quesدرصورتیکه مشتری بخواهد بجای رویه ۵ سانتی از رویه کورین استفاده نماید محاسبه قیمت به چه شکل خواهد بود؟

تفاوت قیمت کورین و رویه ۵ سانتی به هزینه ها افزوده می گردد.

quesجهت نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار گچ خام آیا نیاز به زیر سازی می باشد ؟

در مورد نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار این مساله بسیار مهم می باشد که زیرسازی دیوار از چه جنس باشد . با توجه به اینکه بسیاری از نصابان کاغذ دیواری از پرایمر و چسب چوب جهت نصب کاغذ دیواری استفاده مینمایند ولی بهتر است قبل از انجام نصب کاغذ بر روی دیوار نسبت به وضعیت فعلی  توسط روغن حلال الف یا بتونه روغنی ماستیک شود .

 

صفحه1 از2

تازه های سایت

تخصص ما چیست؟

 • طراحی سه بعدی
  یکی از تخصص های شیراز دکور طراحی تری دی می باشد که از کاربردهای آن می توان به طراحی نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی،طراحی کابینت های متفاوت و لوکس ،  معماری داخلی، انیمیشن سه بعدی و شبیه سازی محصولات شرکت ها اشاره نمود..
  نقشه کشی و طراحی پلان
  برای شروع یک پروژه ساختمانی پس از مطالعات اولیه نیاز به نقشه ساختمان است امر نقشه کشی آن قدر حائز اهمیت است که سابقه چند هزار ساله در معماری ایران و جهان دارد.در حال حاظر جهت درک بهتر صاحب کار از فضای ساختمان نقشه های مهندسی به کمک نرم افزار های سه بعدی سازی نیز ارائه می گردند ..
  اجرا برابر طراحی
  با توجه به روال شرکت ، کلیه اجراها برابر با طرح های پیاده سازی شده اجرا می گردند .. اجرا = طرح سع بعدی
  مشاوره رایگان و تخصصی
  میخواهید فضای خود را طراحی کنید اما تخصص لازم را برای این کار ندارید؟ یا اینکه نمیتونید خیلی برای فضاتون هزینه کنید اما دوست دارید به ساده ترین شکل ممکن فضا رو عوض کنید..